SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TATİL VİLLA KONAKLAMA SÖZLEŞMESİ

 

Amaç ve Taraflar

İş bu sözleşme Şerifali Mah. Kıble Sok. 7/5 İstanbul/Türkiye adresinde bulunan ve 0850 532 70 70 nolu irtibat numarasına sahip Full Seyahat Turizm Yatırımları Tic. ve San. A.Ş.  (Sözleşmede Villam.com.tr olarak anılacaktır) Villam.com.tr web sitesi üzerinden ödeme yaparak ilgili hizmeti satın almış TÜKETİCİ arasında akdedilmiştir.

Villam.com.tr internet sitesinde yer alan villalardan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış Villam.com.tr’ ye rezervasyonu iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkı verir.

Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sitemizde yer alan villalarımıza sitemizde yer alan rezervasyon formu, telefon veya elektronik posta ile rezervasyon yapılabilmektedir. Bunun için villayı konaklamak istediğiniz tarihleri belirtip ulaşım ve ödeme bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. Rezervasyon anında toplam ücret tahsil edilmektedir. Tarafınıza bildirilen toplam tutarın havale, eft, kredi kartı ile ödenmesi durumunda villa adınıza rezerve edilir. Toplam konaklama tutarının alınmasından sonraki gün müşteriye tatil villa konaklama sözleşmesi belgesi gönderilir. Bu belgede toplam konaklama ücreti, villanın konaklama tarihleri gibi bilgiler yer almaktadır.

Toplam tutarın yatırılmaması durumunda Villam.com.tr müşteriye bilgi vermeden rezervasyonu iptal etme, aynı villayı başkasına rezerve etme hakkını saklı tutar.

Villada yer alan eşyaların hasar görme ve kaybolma ihtimaline karşı villanın ilk teslim anında peşin olarak alınan hasar depozitosu villadan ayrılırken herhangi bir hasar ve kayıp olmaması durumda iade edilir.

Villaya Giriş ve Çıkış

Villa konaklama giriş saati en erken 16.00’dır. Bu saatten önce gelinmesi durumunda oluşabilecek sorunlardan Villam.com.tr sorumlu tutulamaz. Temizliğin erken bitmesi veya bir önceki müşterinin villadan erken ayrılması gibi durumlarda Villam.com.tr villaya 16.00’dan önce giriş yapılması konusunda esneklik gösterebilir.

Villadan ayrılış saati en geç sabah 10.00’dur. Hem Villam.com.tr, hem sonraki müşterinin mağdur olmaması için bu saatlere azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile erken çıkış yapılması durumunda Villam.com.tr’ye 24 saat önceden bilgi verilmesi zaruridir, ancak bu durumda konaklama ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Villanın teslim edilme günlerinde Villam.com.tr ayrıca temizlikte yaptığından yoğunluk nedeni ile villada hasar ve kayıp kontrolü yapılmadan villadan çıkış yapılması durumunda depozito müşterinin banka hesabına eğer hasar ve kayıp oluşmamışsa gönderilebilecektir.

Villa Konaklama Kapasitesi

Villalarımıza internet sitemizde belirtilen kapasitenin üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Belirtilen sayıya bebek ve çocuklar dâhildir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri villada konaklayacak kişi sayısında artış yapmak isterse Villam.com.tr’ye müracaat ederek ve villanın durumuna Villam.com.tr’nin onayı doğrultusunda değişiklik onaylanabilecektir. Bu durumda müşteriden ilave ücret talep edilebilir.

Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirler dışında villaya kesinlikle misafir kabul edilmemektedir. Aksi takdirde Villam.com.tr misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya villa konaklama süresi bitmeden villanın tamamen boşaltılmasını isteme, ilave ücret talep etme hakkını saklı tutar.

Tatil villa konaklama aşamalarının tümü müşterinin beyanı doğrultusunda yapıldığından müşteri doğru ve eksiksiz bilgi vermekle yükümlü olmanın yanı sıra yanlış bilgi verme neticesinde doğabilecek tüm işlemlerden sorumludur.

Villa Temizliği ve İlave Giderler

Kiralama fiyatlarına giriş temizliği, 7 (yedi) gün ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyatlara dâhildir. Bunlar dışında talep edilecek olan her türlü temizlik ve havlu, çarşaf değişimi ücrete tabidir.

Havuz ve bahçe bakımı sabah erken saatlerde yapılmakta olup havuzda yaşanabilecek herhangi bir teknik arıza Villam.com.tr tarafından giderilecektir. Villanın havuz, bahçe ve diğer demirbaşların periyodik bakımının aksamadan yapılabilmesi için görevli personelin villaya girişine müsaade edilmelidir.

Aksi belirtilmedikçe villanın elektrik, su, gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı gibi giderler fiyatlara dâhildir. İnternet sitemizde her villada havuz aydınlatması, klima ve internet bağlantısı olmayabileceğinden villa konaklama sözleşmesinden önce aradığınız özelliklerin villada olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi internet sitemizde belirtilmediği sürece villaya evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi takdirde Villam.com.tr tatil villa konaklama sözleşmesini tek taraflı feshetme ve herhangi bir geri ödeme yapmaksızın müşteriyi evden çıkarma hakkını saklı tutar.

Villaların kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır.

Fiyatlar

Villa konaklama bedelleri günlük/haftalık ve aylık olup, rezervasyon bedeli banka hesaplarımıza havale, EFT ve kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

Rezervasyon, Ödeme, İade ve İptal Şartları

Villam.com.tr’ye yazılı olarak bildirilmeyen rezervasyon iptal bildirimleri geçerli olmayacaktır.

Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda Villam.com.tr yapmış olduğu masrafların karşılanması amacıyla sözleşmede belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinde belirli yüzdelerini alacaktır.

Müşteri;

a) Rezervasyondan önceki 60. güne kadar yapılan iptal işlemlerinde toplam konaklama bedelinin %35’ini,

b) Rezervasyondan önceki 50. ve 45. günler arası yapılan iptal işlemlerinde konaklama bedelinin % 50’sini,

c) Rezervasyondan önceki 35. Ve 30. günler arası yapılan iptal işlemlerinde konaklama bedelinin %75’ini,

d) Rezervasyondan önceki 29.gün ile rezervasyon başlangıcı olan günler arası yapılan iptal işlemelerinde ve müşterinin gelmediği durumlarda konaklama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Ücretin iadesi sebebiyle yapılacak olan masraflar iade edilecek bedel içinden kesilir.

(Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda villanın çok kısa sürede aynı tarihler arasında tekrar konaklamaya verilebilmesi mümkün olmaması sebebiyle Villam.com.tr’ın korunması amacıyla bu yönteme başvurulmuştur.)

Rezervasyonun herhangi bir sebeple Villam.com.tr tarafından iptal edilmesi durumunda durum en kısa sürede müşteriye bildirilir. Müşteri portföyümüzde bulunan ve kendisine önerilen eşdeğer villayı kabul etmemesi ve mücbir sebeplere girmeyen durumlarda alınan para müşteriye iade edilir.

Rezervasyon iptalleri sadece e-posta veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilir. Sözlü iptal mümkün değildir. İptal işlemi, yazılar Villam.com.tr ulaştığı anda geçerlidir.

Rezervasyonun yapılamasından sonra villanın kullanılmamasından Villam.com.tr sorumlu olmaz. Kiralama bedeli villanın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelecektir.

Rezervasyon Tarih Değişikliği

Sadece aynı villa için rezervasyon tarihi değişikliği yapılabilmekle birlikte daha önce yapılan rezervasyon tarihinin başlangıcına 45 günden az bir süre kalmışsa rezervasyon değişikliği yapılamamaktadır. İşlem ücreti 200 TL’dir.

 

Hasar Depozitosu

Depozito tutarı villaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu tutar villaya girişte müşteriden nakit olarak alınır, villadan ayrılırken yapılan kontrollerde villada herhangi bir hasar ve kayıp yoksa iade edilir. Müşterinin villadan erken ayrılması ve yoğunluk sebebiyle villanın kontrol edilememesi durumlarında alınan bedel villa kontrol edildikten sonra müşterinin hesabına gönderilecektir. Depozitonun villada oluşan hasarı  karşılamaması durumunda yasal yollara başvurulacaktır.  

Yüzme Havuzları

Isıtmalı havuzu bulunmayan villalarda havuzun ısısı mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterecektir. Havuzun soğuk olması nedeniyle havuzun kullanılamamasından Villam.com.tr sorumlu tutulamaz.

Sorumluluk ve Garanti

Villam.com.tr, villanın rezervasyon tarih ve saatinde, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye tesliminden sorumludur. Villaya girişte villada bozuk, çalışmayan herhangi bir cihaz ve eklenti mevcut ise durum Villam.com.tr’ ye bildirilecek ve bu aksaklığın Villam.com.tr tarafından 48 saat içinde giderilmesi sağlanacaktır. Bu gibi durumlarda sorumlu Villam.com.tr’ dir. Müşteri bildirilmeyen aksaklık ve arızalar için herhangi bir ücret talep edemez.

Villam.com.tr zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan, kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi, alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat ve rehberlik hizmeti gibi hizmetlerde yaşanabilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

Fatura, Vergi

Villam.com.tr internet sitesinde yer alan villaların hiçbiri anılan sitenin malı değildir. Villa sahipleri üçüncü kişilerdir. Villam.com.tr  bu villaların müşterilere ulaşmasını sağlayan, aracılık sağlayan bir internet portalı ve villa konaklama tedarikçisidir. Her müşteriye konaklama bedeli faturası keser. 

Müşterinin Sorumlulukları

Müşteriler kendilerine sağlam ve çalışır durumda teslim edilen villadaki tüm taşınır ve taşınmaz eşyaları temiz ve sorumluluk bilinciyle kullanmakla, villadan ayrılırken tüm mutfak eşyalarını temiz,  bulaşıkları yıkanmış ve çöpleri atılmış olarak bırakmakla yükümlüdür. Villanın makul ölçüler dışında kirli bırakılması durumunda temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edilecektir.

Villada ve içindeki cihazlarda bir hasar oluşması durumunda Villam.com.tr durumdan haberdar edilecek, kaybedilen veya hasar verilen eşyanın bedeli karşılıyorsa depozitodan, karşılamıyorsa müşteriden nakit olarak alınacaktır.

Müşteri ve misafirleri tatili süresince gürültü ve taşkınlık yapma, yüksek sesle müzik dinleme gibi  çevreyi rahatsız edecek ve konusu suç teşkil eden davranışlardan uzak duracaktır. Bu gibi durumlarda Villam.com.tr rezervasyon süresi dolmadan müşteriden villayı terk etmesini isteme hakkını saklı tutar.

Villam.com.tr; muhafazakar ve havuzu korunaklı olarak tabir edilen villalara ve havuzlara etraflı korunaklı olsalar bile dışarıdan görünmezlik garantisi vermez. Bu villalarda müşteriler kendi mahremiyetlerini kendilerini sağlayacaklardır. Aksi durumda Villam.com.tr sorumluluk kabul etmez.

Müşterinin Villam.com.tr düzenlenmiş olan “ Tatil Villa Konaklama Sözleşmesini” imzalamaması durumunda müşteriye villada konaklama izni verilmeyecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak, ayrıca Villam.com.tr kiralama ücretinin tamamını talep etme hakkı doğacaktır.

Mücbir Sebep

Savaş, villa bölgesinde yaşanabilecek deprem, salgın hastalık, yangın ve sel felaketi gibi mücbir sebep durumlarında Villam.com.tr ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden kira sözleşmesini karşılıklı olarak feshedebilirler.

Şikayetler

Müşteriler konaklama boyunca yaşadıkları sıkıntıları ve şikayetlerini derhal Villam.com.tr bildirecekler ve sıkıntı Villam.com.tr tarafından ivedilikle çözüme kavuşturulacaktır. Konaklama süresince bildirilemeyen ve konaklama bittikten sonra yapılacak şikayetlerden Villam.com.tr sorumlu değildir.

Güvenlik ve Gizlilik Politikası

Villam.com.tr, müşterilerinin ad, soyad, tc, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgilerini sadece kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak dışında kullanmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bu bilgilerin üçüncü kişilere ifşasını önlemek amacıyla gerekli tedbirleri alacaktır.

Alınan tüm önlemlere karşın Villam.com.tr adresine yapılan siber saldırılar sonucu gizli bilgilerin zarar görmesi ve üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda Villam.com.tr herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Villam.com.tr kullanıcılarını tanımlama ve demografik bilgiler toplamak amacıyla kullanıcıların IP adreslerini kullanabilir.

Son Hükümler    

1) Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Villaya ulaşan yolların bozuk, virajlı, toprak ve stabilize olması, müşterinin aracının bu tip yollar için yetersiz olması ve bunlardan dolayı oluşabilecek kaza, aracın bozulması veya yetersiz kalması gibi olumsuzluklardan Villam.com.tr sorumlu tutulamaz.

2) Villam.com.tr internet sitesinde belirtilen villanın konumu, yaklaşık konum olup az da olsa yanılma payı bulunabilir. Kiralanan villanın coğrafi konumundan doğabilecek olumsuzluklar ve memnuniyetsizlikten Villam.com.tr sorumlu değildir.

3) Villanın inşaatında ve dekorasyonunda kullanılan ahşap, taş, plastik, beton malzemeler ile ağaç, bitki ve çiçek gibi nesnelerin müşterinin sağlığını olumsuz etkilemesinden Villam.com.tr sorumlu değildir.

4) Villa detay sayfasında; villanın plaj, restoran ve market gibi çeşitli merkezlere olan uzaklığı yaklaşık olarak belirtilmiştir. Villam.com.tr kapanan market ve restoranlardan sorumlu tutulamaz.

5) Havuz, salıncak, oyun aletleri gibi yerlerde yaşanabilecek kazalar ile böcek ısırması ve zehirlemesi gibi durumlardan  Villam.com.tr sorumlu değildir.

6) Müşterinin sebep olduğu kazalar ve olaylardan, elektrik ve gaz kaçağı sebebiyle oluşabilecek yangın ve zehirlenmelerden, ölümlerden, telefon, internet ve elektrik kesintilerinden Villam.com.tr sorumlu değildir.

7) İnternet sitemizde bulunan villaların resimleri temsili olmayıp gerçeğinin aynısıdır. Villanın resimdekilerden farklı, büyük veya küçük görünmesi gibi sebeplerle rezervasyon iptali söz konusu değildir.

8) Cenaze, düğün, sağlık problemleri, kaza, izin iptali gibi sebeplerle rezervasyonun iptali söz konusu değildir.

Görevli Mahkeme

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul Anadolu İcra Mahkemeleri yetkilidir.

Villam.com.tr adresinde yer alan villalardan birine rezervasyon yaptıran müşterilerimiz yukarıda yazılan hususları kabul etmişlerdir. Bu şartlardan herhangi birine aykırı davranışta bulunulması durumunda Villam.com.tr rezervasyonu tek taraflı feshetme, ödenen ücreti iade etmeme veya kalan ücreti talep etme hakkını saklı tutar.

 

 

İSİM SOYİSİM                                                                                  FULL SEY.TUR.YAT.TİC.VE SAN.AŞ.

İMZA                                                                                                                    (Villam.com.tr)

                                                                                                                                             İMZA

Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Çağrı Merkezi
0850
532 70 70
Bizi Takip Edin